Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” z siedzibą w Kolbuszowej zaprasza osoby, które chcą założyć lub rozszerzyć działalność gospodarczą na wsi i pozyskać środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Konferencja odbędzie się 14 czerwca (wtorek) br. od godz. 9.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej przy ul. Piłsudskiego 7.  Udział jest bezpłatny,  po wcześniejszym zgłoszeniu do 10 czerwca br. telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia w Kolbuszowej przy ul. Kościuszki 6 lokal 2/4 (budynek Muzeum Kultury Ludowej naprzeciw sklepu „Orzech”).

 

Więcej informacji  pod nr tel. 17 22 71 449 i kom. (PLAY) 533 271 449 lub na www.lgdsiedlisko.kolbuszowa.pl

 

Załączniki do pobrania:

- program konferencji

- karta zgłoszenia uczestnictwa

 


Dworek Błotnickich w Dzikowcu jest jednym z nielicznych majątków, który nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Obecnie mieści się w nim przedszkole samorządowe. Wymaga on natychmiastowego remontu i prac konserwatorskich.

 

Więcej…

 

5 grudnia żołnierze z Niska oddali do użytku wybudowany przez siebie most w miejscowości Wilcza Wola-Spie. Nowy most ma 54 metry długości. Jak ocenia pułkownik Krzysztof Sobczak, dowódca jednostki wojskowej w Nisku, jego konstrukcja jest bardzo solidna – drewniana nawierzchnia wspiera się na żel-betonowych podstawach. Most powstał dzięki współpracy gminy Dzikowiec z wojskiem. Gmina zaoszczędziła pieniądze, a wojsko wykonało prace budowlane przy budowie mostu w ramach działalności szkoleniowych.